Ana Sayfa / 2018 / Mart

Aylık arşiv: Mart 2018

CITROËN C3 WRC İsveç rallisini podyumda bitirdi

otomobil superonline eu

Citroën’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT, takvimin en zorlu rallilerinden biri olan Rally Sweden’ı podyumda bitirdi. 15-18 Şubat tarihleri arasında İsveç’te düzenlenen olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı Rally Sweden’da Citroën’i podyuma taşıyan ekip ise Craig Breen ve Scott Martin ikilisi oldu.

Devamını Oku »

Instagram’da Takipçi Arttırmanın 10 Yolu

mobil superonline eu

Popüler sosyal medya ağlarından biri olan Instagram’da daha fazla takipçiye sahip olmak isteyenler için takipçi arttırma yollarını listeledik. Anlatacağımız yöntemleri uygulayarak instagram takipçi sayınızı hızlı ve ücretsiz bir şekilde arttırabilirsiniz.

Devamını Oku »

Subaru’nun Önleyici Güvenlik Sistemi Ödül Kazandırdı

guvenlik superonline eu

2012 senesinde Japonya’nın ilk inovasyon ödülü olarak başlatılan JATES’in Teknoloji Yönetimi ve İnovasyon Ödülleri, Japonya’da inovasyonu teşvik etmek ve ekonomik gelişme ile sanayinin rekabet gücünde artış sağlamak amacıyla tasarlanmış. Program, Japonya menşeli ileri kaliteli yeni projeleri tespit edip ülke çapında inovasyonu desteklemek için ilgili süreçleri öteki mühendis ve işletme yöneticilerine …

Devamını Oku »

Fikri Mülkiyet Hakkı Nedir?

yatirim superonline eu

Telif hakları ve sınai mülkiyet haklarının tamamına fikri mülkiyet hakkı denir. Telif hakları, eserin yaratılması ile kendiliğinden söz konusu olan haklar iken, sınai mülkiyet haklarının (patent, tasarım, marka gibi) tescil ettirilmesi gerekliliği vardır. Bunun için Türkiye'de sorumlu olan kurum Türk Patent Enstitüsü'dür. Telif hakları için ise herhangi bir bildirim ya tescile gerek duyulmamaktadır. 

Devamını Oku »

Roma’da Nereler Görülmeli?

seyahat superonline eu

Roma, İtalya’nın cazibeli, turist merkezlerinden oluşan tarihi şehri, aynı zamanda başkentidir. Günümüz Roma’sı, enerjik ve yaşam dolu, geçmişinden her yerde izler taşıyan bir şehirdir. Roma’da eski Roma siteleri, orta çağ ve Rönesans yapılarını, çeşmelerini, müzeleri ve harika bahçeleri göreceksiniz. Geçmişten günümüze şehir, yaşayan bir Roma İmparatorluğu müzesidir. Aynı zamanda çok sayıda iştah açıcı restaurantlara, kafe ve gece yaşantısına da sahiptir. Şehir çok büyük olmasına rağmen, tarihi merkez oldukça küçük ve yapılar birbirine yakın olduğundan yürümeyi kolaylaştırır.

Devamını Oku »

Biber Nasıl Kurutulur?

pratik bilgiler superonline eu

Günümüzde besinlerimizi saklamak için çeşitli yöntemler kullanırız. Besinlerin saklanması için en çok kullanılan araçlar ise kuşkusuz buzdolapları ve derin donduruculardır. Peki, bizim için vazgeçilmez olan bu cihazların yokluğunda insanların besinleri saklamak için hangi yöntemleri kullandığını biliyor musunuz? Tabii ki biliyorsunuz. Bu yöntemlerden reçel yapma, turşu yapma, salça yapma, konserve yapma, tuzlama ve kurutma gibi yöntemler günümüzde de halen yoğun olarak kullanılmakta. Biz bu yazımızda kurutma yönteminin genel özelliklerinden ve biberin nasıl kurutulacağından bahsedeceğiz.

Devamını Oku »

Kariyer Günleri Avantajları

pazarlama superonline eu

Gün geçtikçe iş çeşitliliği artıyor ve bu durumun gerektirdiğinin aksine, iş tatmini azalıyor. Seçenekler artarken mutsuzluğun ve işsizlik oranının da onunla birlikte artmasının en büyük açıklaması ise yanlış kariyer seçimi ve kariyer günü türü etkinliklerden olabildiğince faydalanamamak.

Devamını Oku »

Fen Bilgisi Öğretmenliği Mezunları Nerelerde Çalışır?

kariyer superonline eu

Eğitim fakültelerinde bulunan Fen Bilgisi Öğretmenliği bölümü, ortaöğretim kurumlarında verilen Fen Bilgisi derslerinin öğretilmesi için görevli olacak öğretmenleri yetiştirmek için kurulan bir lisans programıdır. Bu bölüm dışında Fen Fakültesi içerisinde yer alan Fizik, Kimya ve Biyoloji bölümü mezunları da pedaogojik formasyon eğitimini alıp KPSS'de yeterli puanı elde ettiklerinde Fen Bilgisi öğretmenliği yapabilir.

Devamını Oku »

İpotek Fekki Nedir?

is para superonline eu

Kredi alındığında bankalar ev üzerine ipotek koyar. Bunun nedeni ise ödeme güçlüğü yaşamanız halinde evin satışı ile beraber kredi çeken kişinin bankaya olan borcunun kapanması için bankanın kendini garanti altına alması olarak açıklanabilir. Kredi ödemelerinin tamamının bitmesi halinde ise konulan ipotek kaldırılır. Tapudan ipotek kaldırma işlemi banka tarafından ipoteğin kaldırılması ile olabilir.

Devamını Oku »

Kariyer Nasıl Yönetilir?

insan kaynaklari superonline eu

Kariyer, yaşam süresi içerisinde, almış olduğumuz eğitimler doğrultusunda mesleki ve bireysel çabalarımızla kendimizi geliştirme sürecimizdir. Kariyer sadece iş hayatını kapsayan bir nitelik değildir. Aynı zamanda özel hayatımızdaki çabalarımız, duruşumuz ve emeklerimiz kariyerimizi oluşturan, onu destekleyen unsurlardır. Gerek iş hayatımız gerek özel hayatımız olsun, insanlar ulaşabilecekleri en ideal alanı hedef olarak belirlerler. Bu kariyer hedefine ulaşmak için izlenmesi gereken bazı adımlar vardır.

Devamını Oku »

Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır?

bakim tamirat superonline eu

Bilindiği üzere evlerimizde vazgeçemediğimiz noktalar vardır bunlardan birisi de mini bir yaşam alanı olarak adlandırabileceğimiz banyolarımızdır. Peki vazgeçemediğimiz ve estetiğine çok önem verdiğimiz evimizdeki bu bölümün tadilatını nasıl gerçekleştirebiliriz?

Devamını Oku »

Armut Nerede Yetişir?

bahce bitkiler superonline eu

Armut, Rosaceae ailesinin ''Pyrus'' alt türüne ait bir bitkidir. Kış soğuklarına dayanıklı olması ve toprak toleransının yüksek olması nedeniyle ülkemizin birçok bölgesinde rahatlıkla yetiştirilebilir. Ticari öneme sahip meyvelerden biri olan armudun, ülkemizde yetiştirilen Ankara, Deveci, Akça, Santa Maria, Göksulu, Mustafabey, Williams, Kieffer, June gold ve  Wilder gibi çok sayıda çeşidi bulunur.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE