Ana Sayfa / Otomobil / 2017’nin en çok tercih edilen otomobili geçen yıl olduğu gibi Fiat EGEA
otomobil superonline eu

2017’nin en çok tercih edilen otomobili geçen yıl olduğu gibi Fiat EGEA

~Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, mevzuyla ilgili olarak “Fiat Egea Sedan’ın tıpkı 2016 senesinde olduğu gibi 2017 yılının da en çok tercih edilen otomobili olmasından dolayı tüm Tofaş Ailesi olarak gururluyuz. Dünyanın pek çok ülkesinde satışa sunulan ve yediden yetmişe her insanın beğenisini kazanan Fiat Egea Ailesi’nin liderliğine katkıda bulunan tüm müşterilerimize, bayi teşkilatımıza ve emek harcama arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.
2017 senesinde ulusal pazarda 120 bin 49 adetlik toplam satışa ulaşan Fiat markasının bu etkin sonucu elde etmesinde mühim bir paya haiz olan Fiat Egea Sedan, Türkiye’de senenin en çok satan otomobil modeli oldu. Otomotiv Dağıtıcıları Derneği (ODD) tarafınca düzenlenen Gladyatör Ödülleri kapsamında, 2017 yılı pazar sonuçlarına bakılırsa ‘Türkiye’nin En Çok Satan Otomobili’ unvanıyla başarısı taçlandırılan Fiat Egea Sedan, 42 bin 990 tane satış ile zirvedeki yerini aldı. Hatchback ve Station Wagon karoserli modelleri ile 2017 senesinde 47 bin 704 toplam satış adedine ulaşan Egea Ailesi’nin, 2015 yılından bu yana gerçekleşen toplam satışları ise 91 bin 638 adede erişti.
Fiat Egea’nın satış liderliği ile ilgili görüşlerini dile getiren Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç, “Sedan, Hatchback ve Station Wagon karoser alternatifleriyle müşterilerin tercihine sunduğumuz Egea Ailesi’nin Sedan versiyonunun 2017 senesinde satış rakamı 42 bin 990 adete ulaştı. Geçtiğimiz yıl toplamda 47 bin 704 tane satış rakamına ulaşan Fiat Egea Ailesi, 2015 Kasım ayında pazara sunulmuş olduğu ilk günden bu yana toplamda 91 bin 638 adetlik satış adedine ulaşarak haklı başarısını ortaya koydu. İç pazarda olduğu gibi dünya pazarlarında da satışa sunulmuş olduğu ilk günden bu yana mühim bir satış başarısı elde eden Fiat Egea’nın Türkiye’de iki senedir en çok satılan model olması bizim için büyük bir gurur.” diye konuştu.
Fiat markasının, 2017 senesinde 120 bin 049 adetlik satış ile 2016 yılına bakılırsa satışlarında %13’lük artış gerçekleştirdiğine de değinen Aytaç “Egea’nın artan performansıyla, otomobil satışlarımız %17 artış gösterdi. Bu yıl ek olarak hafifçe ticari vasıta satışlarımız da %9,2 oranında artış gösterdi. Kasım ayı sonu itibariyle açıklanan 11 aylık TÜİK verilerine bakılırsa, 29 ilde satış şampiyonu olan Fiat markasının gururu Egea model ailesinin 2018 senesinde da başarısını arttıracağına ve Türkiye pazarında daha çok müşterinin tercihi olmaya devam edeceğine inanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir Cevap Yazın

CLOSE
CLOSE