Ana Sayfa / 2017

Yıllık arşiv: 2017

Yandex kimin, yandexi kim kurdu, yandexin sahibi kim

yazilim superonline eu

Ofisin iç dekorasyonu Yandex’in diğer ofislerinin dekorasyonlarını hazırlayan ZaBor stüdyosu tarafından yapıldı. Diğer Yandex ofislerindeki mimari çözümlere belli oranda benzeyen yeni İstanbul ofisinin en önemli özelliği, 340 metrekarelik alanda, neşeli, dinamik ve pozitif tasarımıyla çalışanların daha verimli ve keyifli çalışmasını sağlayan bir atmosfere sahip olması.

Devamını Oku »

Ödüllü Bilim İnsanları Kıyametin Nasıl Geleceğini Tartıştılar

internet superonline eu

Bilim dünyasının en prestijli ödüllerinden kabul edilen Nobel‘e layık görülmüş bilim adamları, dünyanın sonuna dair çeşitli görüşler öne sürdüler. Ödüllü bilim adamlarının öne sürdüğü 10 “kıyamet senaristliği” şu şekilde sıralanıyor. Nüfus artışına bağlı büyük bir kriz, Yeni bir nükleer harp, Antibiyotiğin etkilerinin yok olması, Bilinçsiz liderlerin yatacağı küresel felaketler, Küresel …

Devamını Oku »

Bankbot kredi kartı bilgilerinizi çalmayı hedefliyor

guvenlik superonline eu

Bankbot, uzaktan kontrol edilen ve mobil alışveriş ile bankacılık müşterilerini hedef alan bir Android truva atı. İlk kez bu yılın başında ortaya çıktı ve alınan önlemlerle önemli ölçüde püskürtüldü ancak son tespitler, Bankbot’un gizli şekilde tekrar Google Play’e döndüğünü ve bu kez yem olarak online oyunları kullandığını gösteriyor.

Devamını Oku »

Yatırım Fonu Getirileri Nedir?

yatirim superonline eu

Bankalar tarafından tasarruf sahiplerinin risklerini azaltmak amacıyla kurulan fonlara yatırım fonu denir. Bir yatırım fonunun içinde birden çok yatırım aracı bulunur. Bunlar; hisse senetleri, devlet ve/veya özel kesim tahvili, repo, hazine ve/veya özel kesim bonoları şeklinde sıralanabilir.

Devamını Oku »

Venedik Turu

seyahat superonline eu

Aşk ve romantizm şehri, İtalya'nın gözbebeği Venedik, kuzeydoğu İtalya'da kanallarla ayrılmış ve birbirine köprülerle bağlanan 118 adanın üzerinde yer almaktadır. Venedik doğal güzellikleri, mimarisi ve sanatıyla dünyanın en çok turist alan şehirlerinden biri olmuştur. Kanalları ve romantik ruhu ise balayında sıkça tercih edilmesini sağlamıştır. 

Devamını Oku »

At Kestanesinin Faydaları

pratik bilgiler superonline eu

At kestanesi, değişik türlerinde farklı renklerde çiçekler barındırabilen, meyveleri kestane ağacının meyvelerine benzeyen bir bitkidir. Çok fazla budanma istemeyen bir ağaç olduğundan çevrenizde park ve bahçelerde sıklıkla karşılaşabileceğimiz bu bitkinin yapraklarının ve yemişinin birçok faydası vardır.

Devamını Oku »

İşi Bırakma Nasıl Duyurulur?

kariyer superonline eu

Şu anki iş durumunuz konusunda mutsuzluk ve memnuniyetsizlik hissedebilir ve işten çıkma vaktinin geldiğine inanabilirsiniz ancak ne yapacağınıza veya patronunuza ne diyeceğinize emin olamazsınız. İşinizden asla kötü bir itibar bırakarak ayrılmayın. İşten nasıl ayrıldığınız, en az yeni bir mevki için iş görüşmesine gitmek kadar önemlidir. Gelecekte bir işe başvurduğunuzda yüksek ihtimalle şu anki işvereninizle irtibata geçileceğini unutmayın. Şu anki işinizi bırakırken aklınızdan çıkarmamanız gereken bazı şeyler vardır.

Devamını Oku »

Referans Mektubu Nedir?

is para superonline eu

Yüksek lisans ya da iş başvurusu yapacaksınız... Belgeleri toparlamaya başlayınca referans mektupları aşamasına geldiniz ve bunun için referans alabileceğiniz kişileri gözden geçirerek işe başlamak gerekecektir. Akademik çalışmalarınızı bilen ve sizi iyi tanıyan üniversite hocalarınız ya da iş alanında sizi iyi tanıyan kişilerle iletişime geçmelisiniz.

Devamını Oku »

İş Arama İzni

insan kaynaklari superonline eu

İş sözleşmesi işveren tarafından süreli (önelli) olarak fesih edilen işçiye 4857 sayılı İş Kanunu'nun 27. maddesi uyarınca yeni iş arama izni verilmektedir. Söz konusu madde gereğince işveren, belirli kurallar dahilinde işçiye iş araması amacıyla gerekli izni vermekle yükümlüdür.

Devamını Oku »

Ucuz Ev Nasıl Alınır?

emlak superonline eu

Emlak ve ev yatırımı, Türkiye'de her zaman en çok prim yapan yatırım araçlarından biridir. Ancak yatırımın doğası gereği karlı olabilmesi için uygun fiyata alınması ve yüksek fiyata satılabilir olması önemlidir. Ev sadece yatırım amaçlı da alınmaz. Yatırımın dışında eğer eviniz yoksa oturmak için de ev alabilirsiniz. Eğer bütçeniz düşükse ya da almak istediğiniz yer için yeterli düzeyde bütçeniz var ise uygun fiyatlı ev almanın yollarını adım adım size anlatalım.

Devamını Oku »

Sarmaşık Gül Bakımı

bahce bitkiler superonline eu

Güllerin dikim süresi Ekim ayıdır. İklimin sert geçtiği ve zor bir kış geçirilen bölgelerde ise, iklim şartlarına paralel olarak Mart veya Nisan aylarında dikim yapılması önerilir. Belki bu nedenle güller ilk yılında fazla açmazlar, fakat bu şekilde donma tehlikesini atlatmış olurlar. Bu durumun  tek istisnası konteyner güller, diğer adıyla ithal güllerdir.  

Devamını Oku »

Hakemlerin gerçek meslekleri

bilgi

Türkiye Süper Ligi hakemlerinin hangi meslekleri olduğunu biliyormusunuz? Hakemlerimizin neredeyse hepsinin hakemlik ile alakası olmayan bitirdikleri bir üniversite ve ikinci bir meslekleri var. Bugün sizlere hakemlerin gerçek mesleklerinden bahsedeceğiz.

Devamını Oku »

Yazılım Mühendisliği Mezunları Nerelerde Çalışır?

yazilim superonline eu

Bilgisayar sistemlerinin yazılım tasarımını hazırlayan yazılım mühendisleri hazırlanan yazılım tasarımlarını sisteme entegre edip, uygulamalarını yaparlar. Yazılımın yapılacağı müşteri ile iletişim kurulduktan sonra müşterinin isteğine uygun analiz yapılır ve gerekli tasarımlar oluşturulur. Uygun program yazıldıktan sonra test işlemlerini de yazılım mühendisleri yaparlar. Yazılım sorunsuz hazırlandıktan sonra kullanıcılara eğitim verilir.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE