Ana Sayfa / 2017 / Kasım

Aylık arşiv: Kasım 2017

iPhone 8 ve iPhone X’in Kablosuz Şarjı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

yazilim superonline eu

Nicola Tesla’yı duymuşsunuzdur. Efsanevi bir statüye sahip bir mucit ve bilim adamı. Günümüzde enerjinin evinize gelişi de dahil olmak üzere modern elektrik temininin temellerini kurdu. Ayrıca, enerjinin herkes tarafından erişilebilir olduğu bir dünyayı kablosuz olarak ve ücretsiz olarak hayal eden kablosuz enerji aktarımının potansiyelini keşfetti. Ne yazık ki, iddialı fikri zamanında gerçekleşmedi, ancak Tesla’nın kablosuz güç dağıtım sisteminin arkasındaki ilkeler, şuan kablosuz şarjı destekleyen her akıllı telefonda kullanılmaktadır. Ve artık bu akıllı telefonlar arasına iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’de eklendi.

Devamını Oku »

Kartepe’de zorlu mücadele

otomobil superonline eu

2017 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 3. yarışı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi katkıları ile Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından 18 Haziran Pazar günü Kartepe’de düzenlendi.

Devamını Oku »

iPhone X ve iPhone 8 Plus Düşme Testi

mobil superonline eu

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in satışa sunulmasıyla birlikte telefon için birçok farklı test videoları hazırlandı. Biz de sizler için farklı youtube kanallarının hazırladığı testleri yayınlayarak telefon hakkında detaylı bilgi sunmaya çalışıyoruz.

Devamını Oku »

Havadaki Polen Durumunu Google’dan Öğrenin

internet superonline eu

Google daha birçok değişik alanda sizlere kolaylık sağlamak için onlarca teknoloji geliştirirken, hapşırmalara da el attı. Meydana getirilen resmi izahat ile Google Pollen Forecast aramasıyla beraber polen tahminlerinin kolayca görüntülenebileceği açıklandı. Polene alerjisi olanların oldukça net şekilde bileceği benzer biçimde senenin belirli dönemlerinde dışarı çıkmak, bununla beraber hapşırmaları ve ağlamaları …

Devamını Oku »

Taksi Trojanları yolda

guvenlik superonline eu

Çok aceleniz var. İşe, toplantıya veya başka bir randevunuza geç kalıyorsunuz. Taksi çağırmak için kullandığınız uygulamayı açıyorsunuz ancak uygulama sizden kredi kartı numaranızı girmenizi istiyor. Şüphelenir miydiniz? Pek şüphelenmezdiniz çünkü uygulamalar bazen bilgilerimizi unutabiliyor, silebiliyorlar ve bilgileri tekrar girmek zorunda kalabiliyorsunuz.

Devamını Oku »

NVIDIA GeForce 388.10 HOTFIX Sürücüsü Çıktı

donanim superonline eu

NVIDIA, geçtiğimiz hafta yeni çıkan oyunlardan Destiny 2 ve Assassin’s Creed: Origins için 388.00 numaralı sürücü paketini çıkarmıştı. Bu hafta ise Wolfenstein II: The New Colossus‘da Kepler tabanlı ekran kartlarında en iyi oyun deneyimini yakalamak ve performans artışı sağlamak için 388.10 HOTFIX sürücüsünü yayımladı.

Devamını Oku »

Banka Kartınız Yanınızda Olmadan Hesaptan Nasıl Para Çekilir?

yatirim superonline eu

Banka kartı, çeşitli bankacılık işlemleri için kişilere sunulan bir hizmettir. Banka kartı kullanılarak para yatırıp çekmek oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için kartı ATM'ye taktıktan sonra şifresini girip, işlem menüsünden para yatırma ya da çekmeye gelerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ancak banka kartı olmadan hesaptan para çekmek de mümkündür.

Devamını Oku »

Reklam SMSleri Nasıl Şikayet Edilir?

pratik bilgiler superonline eu

Alışveriş; çocuk, yetişkin, yaşlı fark etmeden günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olurken şirketlerde müşterileriyle iletişime geçebilmek için her yolu deniyor. Bunların arasında en çok tercih edilen ise reklam SMS’i atmak. Birçok marka müşterilerini indirimlerden ve kampanyalardan haberdar edebilmek için bu yolu seçiyor.

Devamını Oku »

E- Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

is para superonline eu

Günümüzün en büyük nimetlerinden bir tanesi olan internet, kuşkusuz ki birçok alanda sorunlarımıza çözüm üretmekte ve günlük hayatta bizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Yemek siparişinden bankacılık işlemlerine, alışverişten fatura ödemeye, sağlık hizmetlerinden eğitim çalışmalarına kadar aklınıza gelebilecek her türlü işlemde büyük kolaylık sağlayan internet, herkesin korkulu rüyası haline gelen kamu işlemlerine de, e-devlet olarak adlandırılan bir sistemle çözüm üretmeye başladı. Peki, e-devlet sistemi nedir ve e-devlet şifresi nasıl alınır?

Devamını Oku »

6 Sigma Nasıl Uygulanır?

insan kaynaklari superonline eu

Özellikle üretim yapan büyük şirketlerde daha az hata ve değişkenliği, maksimum karı, verimliliği ve başarıyı hedefleyen 6 sigma bir yönetim metodudur. Altı sigmada, istatistiğe dayanan sayısal veriler kullanılır. İlk olarak üretim sektöründe kullanılsa da günümüzde hizmet sektörü de dahil her alanda uygulanabilirliği vardır. 

Devamını Oku »

Parsel Nasıl Bulunur?

emlak superonline eu

Bir toprak bütünlüğünün türüne göre belirlenen, imar yasalarına göre ayrılıp sınırlandırılan arazi parçalarına parsel denilmektedir. Bir parselin birden çok sahibi olabilmektedir. Parsel sahipleri kişi, vakıf veya devlet kurumları olabilir. 

Devamını Oku »

Elektrikli Süpürge Bakımı Nasıl Yapılır?

bakim tamirat superonline eu

Günlük temizliğin küçük ama en etkili araçlarından birisi de elektrik süpürgelerdir. Bünyelerinde bulunan elektrik motoru ile sağladıkları vakum etkisi ile kirleri ve tozları emerek içlerine hapseden bu aletler toz torbalı, toz torbasız ve su filtreli gibi modellerle karşımıza çıkar. Ev hanımlarının temizlikte en önemli yardımcıları olan elektrikli süpürgelerinin işlevlerini sağlıklı şekilde yerine getirebilmeleri ise bakımlarının düzenli ve doğru şekilde yapılmasına bağlıdır.

Devamını Oku »

İncir Nasıl Bir Meyvedir?

bahce bitkiler superonline eu

Dutgiller familyasına ait olan incir yüksek ekolojik uyum özelliğine sahiptir. Türkiye dünya çapında incir yetiştiriciliğinde önde gelen ülkelerden biridir. Meyvenin anavatanı ise Doğu Akdeniz ve Güneybatı Asya bölgeleridir. Türkiye'de ihracatı yapılan incir meyvesi yüksek besin değerlerine sahiptir. Ağacın ortalama 800 farklı türü bulunur. Bunlardan bir kısmı ticari amaçla kullanıma uygundur.

Devamını Oku »

2017’nin Vizesiz Gidilen Ülkeleri

Yurt dışına seyahat etmek artık eskisi kadar zor değil. Bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişmesinin yanı sıra, artık pek çok Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika ülkesi ülkemizden gidecek Türklerden vize istemiyor. Gelin bu ülkelerin isimlerine birlikte göz atalım…

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE