Ana Sayfa / 2017 / Ekim

Aylık arşiv: Ekim 2017

Satış Temsilcisi Ne İş Yapar?

insan kaynaklari superonline eu

İşletmelerin temel amacı satış yaparak kar elde etmektir. Bunun için ilk basamak  satış faaliyetlerini gerçekleştirmektir. Satılan ürün ya da hizmet ne olursa olsun satış departmanları şirketlerin lokomotifi konumundadır. İşletmelerin en önemli departmanı ve finans kaynağı olan satış departmanları çoğunlukla satış temsilcilerinden ve yöneticilerinden oluşur. Satış departmanının başarısı ise güçlü bir ekip çalışmasına ve işini iyi yapan satış temsilcilerine bağlıdır. Satışını yaptığı ürün ile müşteriye fayda sağlayan ve müşterinin karar vermesine yardımcı olan satış temsilcileri, yapılan görüşmeler ile satın alma arzusunu yaratır ve sonuç odaklı bir eylem olan satış faaliyetine dönüştürür.

Devamını Oku »

Eski Bina Alımında Nelere Dikkat Edilmeli?

emlak superonline eu

Gayrimenkule yatırım yapıp, küçük de olsa bir ev ya da dükkan sahibi olma hayalleri kuranlar hiç de az değil günümüzde. Bu hayallerin gerçekleşmesi oldukça önemlidir ancak, mülk sahibi olmaya karar verildiğinde dikkat edilmezse üzücü sonuçlara sebep olabilecek bazı hususlar vardır. 

Devamını Oku »

Boya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

bakim tamirat superonline eu

Duvar boyamada renk seçimi, basit gibi görünse de üzerinde iyice kafa yorulması gereken bir konudur. Çünkü seçeceğiniz boyayı kısa bir süre içinde değiştirme şansınız olmayabilir. Bu hem masraflı, hem de boşa vakit kaybı olur. Boya seçerken odaların büyüklüğü, seçtiğiniz eşyalarla arasındaki renk uyumu ve nasıl bir ruh hali yansıtmak istediğiniz büyük önem taşır.

Devamını Oku »

Ağustos böceği gerçekten tembel mi?

ansiklopedi superonline eu

Bilim geliştikçe yeni keşifler yapıldıkça yıllardır doğru bilinen şeylerin aslında ne kadar da yanlış ve hatalı olduğu ortaya çıkmaya devam ediyor. Bizim karıncalara göre oldukça tembel bildiğimiz ağustos böceklerine meğerse büyük haksızlık yapılıyormuş. La Fontaine’nin “Ağustos Böceği İle Karınca” hikayesinde karıncalar yazın çalışıp kışa yiyecek biriktiren çalışkanlar olarak anlatılırken, ağustos böcekleri ise yan gelip yatan tembeller olarak lanse ediliyordu.

Devamını Oku »

Herhangi Bir Eklenti Kurmadan Web Sayfalarını PDF Olarak Kaydedin

bilgisayar superonline eu

Dosyaları saklarken onları PDF formatında kaydetmek hepimizin çoğunlukla kullandığı bir yöntemdir. Bunu gerçekleştirmek için office programına kuracağımız eklenti yardımıyla yapabiliyoruz. Peki internet sayfalarını pdf olarak kaydetme mevzusu iyi mi olacak? Kimi vakit internetimizin olmayacağı bir ortam için sonrasında okumak adına bir web sayfaını pdf olarak kaydetmek isteyebiliriz. Bu durumda tarayıcıların …

Devamını Oku »

Yatırım Ortaklığı Nedir?

yatirim superonline eu

Gayrimenkul yatırım ortaklıkları, gayrimenkule ve gayrimenkule dayalı olan sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkule ait projelere, gayrimenkule dayalı olan haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilen, belli projeleri gerçekleştirmek amacıyla ortaklık kurabilen, Sermaye Piyasası Kurulu'nun ilgili Tebliği'nde izin verilen diğer etkinliklerde bulunabilen sermaye piyasası kurumlarıdır.

Devamını Oku »

Balkan Turu

seyahat superonline eu

Uzun zamandır gitmek istediğiniz o tatil fırsatı ayağınıza geldi. Balkan Turu'na çıkacaksınız. Peki Balkan Turu sırasında rotanız nasıl olmalıdır, nereleri gezerseniz keyif alır ve tatilinizden mutlu dönersiniz?

Devamını Oku »

Bilgi de çalıyor, telefonu da şifreliyor

guvenlik superonline eu

ESET, ilk kez iki ayrı güçlü işlevi birleştiren yeni bir Android zararlısı tespit etti. “DoubleLocker” adlı bu zararlı, hem fidye yazılımı olarak işlev görüyor hem de PIN kodunu değiştirerek kurbanın kendi cihazına ulaşabilmesini engelliyor. ESET Güvenlik Araştırmacısı Lukas Stefanko’ya göre “böyle bir kombinasyon Android ekosisteminde daha önce görülmedi.”

Devamını Oku »

Skoda Karoq Mart ayında Türkiye’de!

otomobil superonline eu

Çek üretici Skoda, SUV atağının yeni halkasını oluşturan Karoq ile iddiasını bir kat daha artırıyor. Markanın tamamen yeni üyesi olan Karoq, kompakt SUV sınıfında Skoda farkını yaşatmaya hazırlanıyor. 2018 yılının ilk çeyreğinden itibaren Türkiye pazarına sunulacak Karoq, 1.6 lt dizelin yanı sıra 1.0 ve 1.5 lt benzinli motor seçenekleriyle gelecek.

Devamını Oku »

Astronot Kıyafetiyle Köpeğini Gezdiren Çocuk Photoshop Kurbanı Oldu

internet superonline eu

Bazı fotoğraflar vardır ki, Photoshop tutkunlarının eline düştü mü vay haline. Vatanımızda de sık sık rastladığımız garip Photoshop çalışmalarının son kurbanı, ABD’da yaşayan küçük bir çocuk oldu. Astronot giysisiyle köpeğini gezdiren çocuğun fotoğrafı, yeni bir Photoshop savaşının başlamasına niçin oldu. Küçük güzel bir çocuğun parkta köpeğini gezdirmesindeki tuhaflık ne olabilir …

Devamını Oku »

E-Devletten Vergi Borcu Sorgulamak

is para superonline eu

Resmi kurumlarla ilgili pek çok işlem e-devlet platformu üzerinden, www.turkiye.gov.tr adresinden yapılabilir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, T.C. kimlik numaraları ve PTT'den alabilecekleri şifreyle sisteme giriş yaparak pek çok konu hakkında kolayca bilgi sahibi olabilir. Vergi borcunu öğrenmek için de e-devlet platformuna giriş yaparak şu adımları izlemek gerekir:

Devamını Oku »

Metin Yazarı Olmak

kariyer superonline eu

Metin yazarı olmak; sürekli araştırma gerektiren, çok okuyup öğrenerek birçok konu hakkında yazı yazabilme işidir. Bilgi sınırsızdır ve insan beyni sürekli öğrenmeye açıktır. Sürekli öğrenme, hem hayatın hem de bu işin en önemli parçasıdır. Metin yazarlığı; yeni başlamış da olsanız, işin uzmanı da olsanız, kendinizi sürekli geliştirmenizi gerektiren bir iştir. Yazma konusunda yetenekli olabilirsiniz, fakat yazarlık işi bundan daha fazlasını gerektirir. Başarılı metin yazarı olmak, var olan metinlerden başka alternatifler sunabilmektir. Yani metin yazarlığı sadece araştırmayı değil, düşünmeyi de gerektiren bir iştir. Akademik olarak bir eğitimi ya da sertifikasyonu olmayan metin yazarlığını teorik olarak herkes yapabilir. Ancak genelde İletişim Fakültesi ya da Edebiyat Fakültesi mezunlarının yaptığı bir iştir. Peki metin yazarı olmanın ince noktaları nelerdir?

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE