Ana Sayfa / 2017 / Eylül

Aylık arşiv: Eylül 2017

Beklenen Özellik Nihayet Gmail’e Geldi!

donanim superonline eu

Kullananların, uzun süredir beklediği özellik nihayet Gmail’e geldi. Popüler e-posta servisi, bundan sonrasında adresleri, telefon numaralarını ve kişileri tanıyabilecek ve bağlantılara dönüştürecek. İşte özellik hakkında detaylar. Dünyanın en oldukça kullanılan e-posta servislerinden bir tanesi olan Gmail, geç kalınmış bir özelliği nihayet kullanıcılarına açtı. Gmail web ve mobil platformlar için gösterilen …

Devamını Oku »

HTC U11 Plus, Çerçevesiz Ekranıyla Geliyor

mobil superonline eu

Dün paylaştığımız haberde HTC’nin Google’la 1.1 milyar dolarlık anlaşma yaptığını ve bazı mühendislerini Google’a gönderdiğini söylemiştik. Anlaşılan o ki HTC kazandığı parayı kendine yatırım yapıyor ve 11 Kasım’da yeni amiral gemisi HTC U11 Plus’ı tanıtmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku »

Oyak Renault’tan yönetici transferi

otomobil superonline eu

Renault Grubu tarafından son beş yılda 200’e yakın beyaz ve mavi yakalı çalışanı dünyadaki çeşitli yönetim merkezleri ve üretim tesislerinde görevlendirilen Oyak Renault, yalnızca üretim değil; insan kaynağı kalitesini de dünyaya ispatlıyor.

Devamını Oku »

Elektronik kilitleri hacker filmlerindeki gibi kırmak

guvenlik superonline eu

Film karakterleri, elektronik kilitli kapı engeliyle karşılaştığında genellikle ne yapar? Tabii ki hacker arar. Hacker kilide bir tür cihaz bağlar. Birkaç saniye sonra bağlanan cihaz mümkün olan tüm kombinasyonları dener ve bunları segment ekranında (elbette bu ekran parlak olmak zorundadır) gösterir. İşte bu kadar! Kapı hemen açılır.

Devamını Oku »

TBB Uyardı; E-posta ve Sosyal Medyadan Bu Mesaj Gelirse Açmayın!

internet superonline eu

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), cihazlara kısa ileti, e-posta ya da toplumsal medya vasıtasıyla gönderilen dolandırıcılık girişimleri ile ilgili olarak kullanıcıları uyardı. TBB yapmış olduğu açıklamada, kendilerini banka yetkilisi olarak tanıtan şahısların, çeşitli vaatlerle kullanıcıları ikna ettikten sonrasında kimlik ve kart bilgileriyle beraber şifrelerini cihazlara tuşlamaya sevk ettiklerini söylemiş oldu. TBB, …

Devamını Oku »

Fidan Ekme Yöntemleri

bahce bitkiler superonline eu

Yeşile olan özlemin ve ihtiyacın yoğunluğu her zaman geçerliliğini korur. Bu durumda toplum üyeleri olarak bize düşen elimizden geldiğinde yeşilliğin yoğunluğunu arttırıcı çalışmalar yapmaktır. Fidan dikimi, bunun başarılı örneklerinden biridir. 

Devamını Oku »

Gümüş Parlatma Yöntemleri

bakim tamirat superonline eu

Gümüş, takılarda ve ev aksesuarlarında estetik görünümüyle sık tercih edilen değerli bir malzemedir. Gümüş takı ve eşyaların oksitlenerek parlaklığını yitirmesi bu eşyaları kullanılamaz hale getirebilir. Kararan ve parlaklığını kaybeden gümüş eşyalarınızı evde parlatmak için birçok yöntem kullanabilirsiniz.

Devamını Oku »

İmar Planı Nedir?

 İmar planı, herhangi bir imar uygulamasında örnek olması ve belirlenen imar yapısının korunması amacıyla hazırlanmış plandır. İmar planlarının uygulanması, kadastral parsellerin, taşınmaz yol cephelerinin ve halka tesis edilmiş sosyal alanların korunmasına yönelik bir uygulamadır. Ayrıca yerleşim durumuna göre oluşturulmuş adaların, daha sonra daha düzenli hale getirilmesi, yine imar planı uygulamasının içindedir.Görüldüğü üzere imar planları sayesinde, yerleşim düzeninin yanında toplumsal değerler de korunmaktadır.

Devamını Oku »

İngilizce Ön Yazı

Günümüzde iş başvurusu yaparken İngilizce bilmek büyük bir önem taşıyor. Bu bağlamda, şirketler hem başvuranların İngilizce düzeylerini anlamak hem de işe alacakları kişinin şirkete neler katabileceğini görmek açısından adaylardan İngilizce ön yazı talebinde bulunmaktadır.

Devamını Oku »

Öğrencilikte Para Kazanma Yolları

Öğrenciliğin en hareketli ve en sosyal dönemlerini kapsayan üniversite eğitimi sırasında, ihtiyaçlarınızı karşılamak ya da boş zamanlarınızı kazançlı bir şekilde değerlendirebilmek için para kazanmanın pek çok yöntemi mevcut. Özellikle büyük şehirlerde öğrencilik yapanlara yönelik imkanlar daha geniş olsa da hemen herkes için bu süreçte para kazanmanın bir yolunu bulunabilir.

Devamını Oku »

Marka Olma Yolları

Öncelikle marka kavramını kısaca açıklayarak yazımıza başlayabiliriz. Marka, bir kuruluşun veya malın diğerlerinden ayırt edilebilmesini sağlayan sözcükler, sayılar gibi biçimlerde ifade edilebilen simgesel işaretler bütünüdür. Dolayısıyla, her markanın farklı bir biçimi vardır. Bu yönüyle markaların kişiselleştiğini söyleyebiliriz. 

Devamını Oku »

Limon Kabuğunun Faydaları

Çoğu kez limon dendiğinde akla ilk olarak suyu gelse de ya da bazılarımız için sadece keklere bir parça rendelenen biraz da limonataya eklenen tat katıcı bir malzeme olarak görülse de limon kabukları, içerdiği enzimler sayesinde en az suyu kadar insan sağlığına faydalıdır. Nasıl mı?

Devamını Oku »

Piknik Hazırlığı Yapımı

Bahar ayı geldi mi kıpır kıpır olur insanın içi. Doğa başlar canlanmaya. Tabiat ana en güzel giysilerini giyinir. Yeşilin bütün tonları sarar önce her yanı. Sonra renk cümbüşleriyle birlikte çiçekler. Doğanın bu uyanışa kayıtsız kalmak olur mu? İnsan atar kendini kırlara, ormanlara…

Devamını Oku »

Kim Mutludur? Bizi Ne Mutlu Eder?

ansiklopedi superonline eu

Gerçekte ve yüz binlerce veri kümelerinden yola çıkarak çoğu insanın aslında mutlu olduğu görülmektedir (Myers, 2000). Her ne kadar en yüksek uçta olmak nadir olsa da dünyadaki çoğu insan “biraz memnun ayarda”dır (Diener ve Diener, 1995:653). Bu da şu anlama gelir: Herhangi bir zamanda çoğu insan uyarıcıları ve durumları olumlu olarak görür. Bu yüzden, ‘birçok insan kendini mutsuz olarak görür’ yaygın varsayımı yanlış gibi görünüyor (Myers, 2000). Örneğin, birçok örneklemdeki (yaş, ırk, cinsiyet ölçümleri üzerinde) birçok insan (üçte iksinden çoğu) kendini mutlulukta ‘ortalama üstü’ olarak görür. ‘hastanede yatanlar, alkolikler, yeni hapsedilmiş tutuklular, yeni terapi danışanları ve politik baskı altında yaşayan öğrenciler’ bunun istisnaları olarak gözüküyor.

Devamını Oku »

Kan grubu farklı insanlar arasında organ nakli yapılabilirmi

z

Kişilerin kan grupları farklıysa nakil yapılamaz!
Yanlış:
Kişilerin kan grupları farklı olsa da nakil yapılabiliyor. Ancak şunu akılda tutmak gerek; bu yöntem oldukça pahalı ve riski daha yüksek. Bu nedenle başka çözüm yollarının uygulanamadığı durumlarda, son çare olarak başvurulması gerekiyor. Asla rutin olarak kullanılmamalı, kan grubu uyumu her zaman zorlanmalı.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE