Ana Sayfa / 2017 / Haziran

Aylık arşiv: Haziran 2017

İkinci el otomobillere dikkat

ÖTV artırımlarının sıfır araçların fiyatını yükseltmesiyle birlikte bayram öncesinde İkinci el araç satışları hareketlendi. “İkinci el güven ister” sloganıyla bilinen Trusty İkinci El Genel Müdürü Barış Onatça ikinci el araç alımı yapacaklara dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku »

Cosa Klima Paketi incelemesi

Son yıllarda çeşitli şirketlerin evdeki cihazları uzaktan kontrol etmeye ve tasarruf sağlamaya yönelik çözümler ürettiğini görüyoruz. İnceleme konuğumuz olan Cosa Klima Paketi de böyle bir ürün. Zaten adından belli olduğu üzere bu cihaz, klimayı mobil uygulama veya tarayıcı üstünden kontrol etmeye yarıyor. Her ne kadar klima paketi olsa da, isteyen tüketiciler bu pakete kombiyi de ekleyebilir. Ürünün kutusu üstünde mavi etiket içinde bu durum belirtilmiş.

Devamını Oku »

Petya versiyonu ExPetr, sanayi şirketlerini hedefliyor

Petya fidye yazılımının farklı bir sürümü olduğu düşünülen, ancak Kaspersky Lab uzmanlarının Petya’nın önceki sürümlerinden oldukça farklı olduğunu tespit ederek ExPetr adını verdiği yeni fidye yazılımı konusunda şirketten bir açıklama daha geldi. Yapılan analizler, ExPetr’in hedeflerinden en az yarısının çeşitli sanayi şirketleri olduğunu ortaya çıkardı. Saldırganların hedefleri arasında Türkiye de bulunuyor.

Devamını Oku »

Microsoft’tan gizli parmak izi okuyuculu klavye!

Microsoft, entegre bir parmak izi okuyucusu olan yeni bir “Modern Klavye” modelini sessizce duyurdu. Modern Klavye, Microsoft’un Yüzey Klavyesinin halefi olarak görünüyor. Ancak tek değişiklik ise yeni bir parmak izi okuyucu ve kablosuz yerine kablolu bir bağlantı için bir kablo kullanma seçeneğinin sunulması.

Devamını Oku »

Optik Medyalar CD ve DVD’lerin Dayanma Süresi

Kopyaladığınız CD/DVD’lerin ömrü ne kadar? Çizilme durumunda yada yıpranma nasıl bir sonuç oluşturur? CD ya da DVD olsun, optik depolama ortamları belirli kimyasalların karışımıyla üretiliyor. Bu nedenden ötürü kopyaladığınız tek ya da çok yazılımlı CD/DVD medyalarda zamanla bozulma yaşanıyor. Siz hiç çizmeseniz bile medyaya zarar veren başka etkenler de var. Zamanla birlikte medyada kullanılmış olan kimyasalın fiziksel özellikleri değişiyor. Okuyucudaki hata düzeltme sistemi bir seviyeden sonra bozulmaları aşamıyor ve okuma hataları başlıyor.

Devamını Oku »

Şanzıman onarımı genişliyor

Schaeffler, Ağustos ayından itibaren LuK GearBOX kullanılan binek ve hafif ticari araçlar için hem düz hem çift balatalı debriyajla kumanda edilen şanzımanların ve diferansiyellerin onarımını basitleştiren tam bir çözüm sunuyor. Bugüne kadar INA markası altında sunulan bu onarım çözümünün LuK markasına devri Ağustos ayında başlayacak. Schaeffler bu yıl, bağımsız otomotiv yenileme pazarı için LuK GearBOX ürün yelpazesini en az iki katına çıkaracak.

Devamını Oku »

Alcatel SHINE Lite incelemesi

Metal ve camın bir arada kullanıldığı kasa hoş. Alcatel SHINE Lite'ın önünde ve arkasında 2.5D Dragontrail cam var. Kenar kısımlar hafiften eğimli yapılmış. Telefon ele tam olarak oturuyor, hatta tek elde kullanabilirsiniz. Parmaklar sağ tarafta bulunan ses ve güç düğmelerine rahatça erişiyor. Telefonun kullanımdaki rahatlığını sağlayan diğer unsur 5 inç büyüklüğünde olması. Eskiden gözümüze büyük gelen 5 inç'lik boyut, günümüzde standart oldu. 7.45 mm kalınlığında olan telefon biraz ağır. Ancak ağırlığı cepte taşırken sorun teşkil etmiyor. Alcatel genel hatlarıyla tasarımda başarılı iş çıkarmış.

Devamını Oku »

10.5 inç iPad Pro, MacBook Pro’ya kafa tutuyor!

WWDC 17 etkinliğinde tanıtılan 10.5 inç iPad Pro, sahip olduğu Apple A10X yonga seti ve 4 GB RAM‘i ile büyük beğeni toplamıştı. 120 HZ yenileme hızlı P3 Gamut‘lı ekranı ile ile milyarlık monitörlere taş çıkaran 10.5 inç iPad Pro, klasmanı olmamasına rağmen MacBook Pro ile karşılaştırıldı.

Devamını Oku »

Kolay Web Sitesi Tasarlama Programı

Web tasarımını kolay hale getiren bu yazılımın çok kolay bir kullanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Görsel web tasarıma yönelik olarak hazırlanmış olan bu yazılım desteklediği geliştirme dilleri ve bütünleşik FTP yazılımıyla dikkat çekiyor. Java ile geliştirilmiş yazılım, bir miktar yavaş çalışsa da kodları renklendirme, şablon ve 6’dan fazla tarayıcıyı desteklemesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Yazılımı web tasarımcı lığına yeni başlayacak ya da kullanışlı bir HTML arayüz tasarlama yazılımı arayan kullanıcılara öneriyoruz.

Arachnophilia java diliyle yazılmış tüm özelliklere sahip bir HTML editördür. Ücretsiz olan program içindeki tarayıcısında “Instant View” özelliğiyle yaptığınız en ufak değişiklikleri bile size hemen gösterir. Ayrıca altı adete kadar Web tarayıcısı, CGI, Perl, C++, Java ve JavaScript geliştirme desteğini sağlayacak pek çok farklı araç içerir.

Arachnophilia İndirme Linki
https://arachnoid.com/arachnophilia/Arachnophilia.exe

Devamını Oku »

AOC’nin çerçevesiz iki AGON oyun monitörü piyasaya çıktı

AOC’nin birinci sınıf AGON oyun ürün grubunda bulunan yeni monitörleri 16:9 VA panellerine sahip. 31.5 inçlik (80 cm) AOC AGON AG322QCX, büyük ekranının 2560 x 1440 QHD çözünürlüğü ile ayrıntıları canlandırıyor. Daha kompakt olan 27 inçlik (68.6 cm) çeşidi ile, AOC AGON AG272FCX ise Full HD (1920 x 1080) çözünürlük ile donatıldı. Yalnızca 1800 mm yarıçapına sahip bu kavis ise, oyuncuların en sevdikleri sanal dünyaların sürükleyiciliğine tamamen kapılabilmelerini sağlıyor. Üstelik bu sanal dünyalar, VA teknolojisi sayesinde canlı renklerle ışıldıyor. Üstünden ve yanlarda sanki hiç çerçeve yok gibi, işte bu yüzden sürükleyicilik daha da artıyor.

Devamını Oku »
CLOSE
CLOSE