2011-2012 Liselere Giriş Puanları
2011-2012 Lise Taban ve Tavan Puanları
2011-2012 Anadolu Liseleri,Meslek Liseleri,Sıhhat Meslek Liseleri,Düz Liselere Giriş Puanları
Bu yıl 8.sınıfa gidecek öğrenciler şimdiden merak etmeye başladılar.sbs den kaç puan alırsam hangi liseye giderim diye.
2010 senesinde liselerin en yüksek puanla aldıkları talebe puanı,bir sonraki senenin taban puanını oluşturmakta.2011-2012 Lise Puanlarını aşağıdaki bağlantılardan öğrenebilirsiniz.

2011-2012 SBS İllere Bakılırsa Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları

2011 İllere Bakılırsa Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları – 2011 İllere Bakılırsa SBS Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları – SBS 2011 İllere Bakılırsa Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları

illere nazaran anadolu liseleri taban puanları

2011 SBS İllere Bakılırsa Anadolu Liselerinin Taban ve Tavan Puanları açıklandı.2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) İllere nazaran Anadolu Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri yayımlandı. 2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

2011 Anadolu Liseleri Tercih Listeleri için Buradan tıklayınız

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi

2011 Anadolu Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız 

1) Bu listede bulunan pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve parasız yatılı olarak okumak isteyen öğrencilerden, parasız yatılı okuma şartını taşıyanlara, cinsiyetlerine uygun barıncak bulunması halinde, pansiyondaki boş kontenjanlar ölçüsünde okula giriş puanları esas alınarak seçme ve sıralama ile parasız yatılılık hakkı tanınır. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabilirler.

2) Adana ili Adana Kız Lisesi, Erzurum ili Nenehatun Kız Anadolu Lisesi, Gaziantep ili Nuriye-Nitelik Onat Kız Anadolu Lisesi, İstanbul ili Çamlıca Kız Anadolu Lisesi, Kandilli Kız Anadolu Lisesi, Kayseri ili Behice Yazgın Kız Anadolu Lisesi, Şanlıurfa ili Yusuf İzzettin ve Sadettin Alim Kız Anadolu Lisesi, GAP Kız Anadolu Lisesi, Viranşehir Kız Anadolu Lisesi, Siverek Kız Anadolu Lisesi ve Kurtarılışı Şİmşek Kız Anadolu Lisesini bir tek kız öğrenciler tercih edebileceklerdir.

2011-2012 SBS İllere Bakılırsa Fen Liselerinin Taban ve Tavan Puanları

2011 İllere Bakılırsa Fen Liselerinin Taban ve Tavan Puanları,
SBS İllere Bakılırsa Fen Liselerinin Taban ve Tavan Puanları 2011,
SBS 2011 İllere Bakılırsa Fen Liselerinin Taban ve Tavan Puanları

fen liselerinin taban ve tavan puanları 2011

İllere nazaran Fen Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri gösterildi.2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) İllere nazaran Fen Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri yayımlandı.
2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2011 Fen Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız

Bu listede bulunan pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve parasız yatılı olarak okumak isteyen öğrencilerden, parasız yatılı okuma şartını taşıyanlara, cinsiyetlerine uygun barıncak bulunması halinde, pansiyondaki boş kontenjanlar ölçüsünde okula giriş puanları esas alınarak seçme ve sıralama ile parasız yatılılık hakkı tanınır. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabilirler.

2011 Fen Liseleri Tercih Listeleri
 için tıklayınız

oges.meb.gov.tr
Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi

SBS 2011-2012 İllere Bakılırsa Sıhhat Meslek Liselerinin Taban Puanları

2011 SBS İllere Bakılırsa Sıhhat Meslek Liselerinin Taban Puanları,
2011 sıhhat meslek liselerinin taban puanları,
sıhhat meslek liselerinin taban puanları 2011

İllere nazaran Sıhhat Meslek Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri yayımlandı 2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz..2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) İllere nazaran Sıhhat Meslek Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri yayımlandı.

2011 Sıhhat Meslek Liseleri Tercih Listeleri için tıklayınız

oges.meb.gov.tr Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi

2011-2012 SBS İllere Bakılırsa Adam Liselerinin Taban Puanları

2011 İllere Bakılırsa Adam Liselerinin Taban Puanları,
SBS İllere Bakılırsa Adam Liselerinin Taban Puanları 2011,
Adam Liselerinin Taban Puanları 2011

2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) İllere nazaran Adam Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri yayımlandı.

2011 Adam Liseleri Tercih Listeleri için BURAYA tıklayınız

oges.meb.gov.tr

2011 Adam Liseleri Tercih Listeleri için aşağıdaki açıklamaları esas alınız;

1) Bünyesinde barıncak bulunan okulları kazanan öğrenciler, cinsiyetlerine uygun barıncak bulunması halinde duyuru edilen yatılılık kontenjanından bu sınavda aldıkları puan esas alınarak yapılacak sıralamaya nazaran yararlandırılabileceklerdir. Yatılılık kontenjanı bulunmayan pansiyonlu okullarda kapasitenin üstünde yatılılık hizmeti verilememektedir.

2) Denizcilik alanına, kontenjanın iki katı talebe yerleştirilecektir. Bu öğrenciler, okulda yapılacak mülakat ve ve gövde yeterliliği sınavında başarı göstermiş olmaları ve sıhhat durumlarının denizcilik öğrenimine elverişli olduğuna dair, Sıhhat Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş resmî ve hususi sıhhat kurum/kuruluşlarından alınacak “Vapur Adamları Sıhhat Raporu” ile belgelendirilmesi durumunda kati kayıt yaptırmaya hak kazanacaklardır.

3) Edirne Keşan Tecim ve Endüstri Odası Anadolu Teknik Lisesini kazanan ve yatılı kontenjandan yararlanacak olan kız öğrenciler bu okulda, adam öğrenciler ise Edirne Keşan Anadolu Lisesi pansiyonunda, Kocaeli Gebze Deniz Yıldızları Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesini kazanan ve yatılı kontenjandan yararlanacak olanlar Kocaeli Gebze Çayırova STFA Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi pansiyonunda, İstanbul Beşiktaş Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Teknik Lisesi ve Denizcilik Anadolu Meslek Lisesini kazanan ve yatılı kontenjandan yararlanacak olanlar İstanbul Kağıthane Profilo Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi pansiyonunda barındırılacaklardır.

4) ATL/AML Denizcilik alanını yeğleyen KIZ öğrenciler 11. sınıftan itibaren Vapur Elektroniği ve Komünikasyon, Vapur Yönetimi, Su Ürünleri Üretimi dallarında, ATL/AML Vapur Yapımı alanını yeğleyen KIZ öğrenciler 11. sınıftan itibaren Vapur Yapım Ressamlığı branşında tahsil göreceklerdir.
5) Ankara Keçiören Ziraat Meslek Lisesini tercih edip yerleştirilen öğrenciler, Ankara Çankaya Ziraat Meslek Lisesi bina ve tesislerinde GÜNDÜZLÜ olarak eğitim öğretim göreceklerdir.

2011-2012 SBS İllere Bakılırsa Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları

2011 Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları,
2011 İllere Bakılırsa Kız Meslek Liselerinin Taban Puanları,
SBS 2011 İllere Bakılırsa Kız Meslek Liseleri Taban Puanları

2011 OGES (Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi) İllere nazaran Kız Meslek Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri gösterildi.
2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2011 Kız Meslek Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız;

1) Bünyesinde barıncak bulunan okulları kazanan öğrenciler, bu sınavda aldıkları puana nazaran yapılacak sıralama ile pansiyonda mevcut boş saptanca çerçevesinde yatılılık imkanlarından yararlandırılabilecektir.

2) Mülakat ve Gövde Yeterliği imtihanı sonuçlarına nazaran talebe alınan Denizcilik alanına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır. Bu öğrenciler, okulda yapılacak mülakat ve gövde yeterliliği sınavında başarı göstermiş olmaları ve sıhhat durumlarının denizcilik eğitimine elverişli olduğuna dair Sıhhat Bakanlığı Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş resmi ve hususi sıhhat kurum/kuruluşlarından alınacak “Vapur Adamları Sıhhat Raporu” ile belgelendirmesi durumunda kati kayıt yaptırmaya hak kazanacaklardır.

3) Mülakat imtihanı sonucuna nazaran talebe alınan Ofis Yönetimi ve Sekreterlik, Eğlence Hizmetleri, Gazetecilik Alanı, Besin Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Konaklama ve Gezi Hizmetleri ile Yiyecek İçecek Hizmetleri alanlarına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır.

4) Hususi beceri imtihanı sonucuna nazaran talebe alınan Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Alanının Ayakkabı Modelistliği Dalı, Saraciye Modelistliği Dalı, Grafik ve Fotoğraf Alanı, İnşaat Teknolojisi Alanının Restorasyon Dalı, Kuyumculuk Teknolojisi Alanı, Seramik ve Cam Teknolojisi Alanı, Sanat ve Tasarım Alanı ile Radyo Tv Alanının Grafik Animasyon Dalı ile Protokollü okulların ilgili alanlarına kontenjanın 2 (iki) katı kadar yerleştirme yapılacaktır.

2011 Kız Meslek Liseleri Tercih Listeleri için tıklayınız 

2011-2012 SBS İllere Bakılırsa Öğretmen Liselerinin Taban Puanları

2011 Öğretmen Liselerinin Taban Puanları, öğretmen liseleri taban puanları 2011 istanbul, 2011 İllere Bakılırsa Öğretmen Liselerinin Taban Puanları, öğretmen liseleri taban puanları 2011 ankara, 2011 SBS Öğretmen Liseleri Taban Puanları

İllere nazaran Öğretmen Liseleri 2011 Saptanca Ve Tercih Listeleri yayımlandı. 2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi OGES İllere nazaran Öğretmen Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri gösterildi.
2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..

2011 Öğretmen Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız 

Tabloda belirtilen saptanca sayısı, Anadolu Öğretmen Liselerine alınacak genel (Gündüzlü+Yatılı) talebe kontenjanıdır. Pansiyonu bulunan okulların yatılı talebe kontenjanı ile yatılı talebe alımına ilişkin valiliklerce yürütülecek iş ve işlemler için ÖĞRETMEN YETİŞTİRME ve EĞİTİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ oyegm.meb.gov.tr adresinden detaylı data alabilirsiniz.

2011 Öğretmen Liseleri Tercih Listeleri için TIKLAYINIZ 

2011-2012 SBS İllere Bakılırsa Tecim Liselerinin Taban Puanları

tecim liseleri taban puanları 2011,
2011 İllere Bakılırsa Tecim Liselerinin Taban Puanları,
2011 Tecim Liselerinin Taban Puanları

İllere nazaran Tecim ve Gezim Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri gösterildi. 2011 Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi OGES İllere nazaran Tecim Liseleri Saptanca Ve Tercih Listeleri 2011 OGES tercih listelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

2011 Tecim Liseleri Tercih Listeleri için Buradan tıklayınız.

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi – oges.meb.gov.tr

2011 Tecim Liseleri Tercih Listelerini incelerken aşağıdaki açıklamaları esas alınız 

1) Mülakat imtihanı sonuçlarına nazaran talebe alınan Otelcilik ve Gezim Meslek Lisesinin “Anadolu Otelcilik ve Gezim Meslek Lisesi Programları ile Tecim Meslek Lisesinin “Anadolu İletişim Meslek Lisesi Programları” na kontenjanın 2 (iki) katı kadar talebe yerleştirilecektir.

2) Mülakat ve Gövde Yeterliği imtihanı sonuçlarına nazaran talebe alınan Otelcilik ve Gezim Meslek Lisesinin “Anadolu Otelcilik ve Gezim Meslek Lisesi Programlarının Denizcilik Alanı” na kontenjanın 2 (iki) katı kadar talebe yerleştirilecektir. Bu öğrenciler, okulda yapılacak mülakat ve gövde yeterliliği sınavında başarı göstermiş olmaları ve sıhhat durumlarının denizcilik eğitimine elverişli olduğuna dair Sıhhat Bakanlığı Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş resmi ve hususi sıhhat kurum/kuruluşlarından alınacak “Vapur Adamları Sıhhat Raporu” ile belgelendirmesi durumunda kati kayıt yaptırmaya hak kazanacaklardır.

3) Mülakat, mülakat ve gövde yeterliliği imtihanı ile talebe alınan programlara ön kayıt yaptırılması gerekmektedir.

4) Bünyesinde barıncak bulunan okulları kazanan öğrenciler, bu sınavda aldıkları puana nazaran yapılacak sıralama ile pansiyonda mevcut boş saptanca bulunması ve ilgili mevzuatında belirtilen şartları taşıması halinde yatılılık imkânlarından yararlandırılabilecektir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE